Knai horoszkp : Elemek s kapcsolatok - szerelem s hzassg knai mdra |
Elemek s kapcsolatok - szerelem s hzassg knai mdra
Mi ngyet hasznlunk bellk, gymint fld, vz, tz s leveg. A knaiak eggyel tbbet. Ezek adjk a vilg arculatt, annak krforgst; keletkeznek, alakulnak, fennllnak, s felolddnak. A knaiak fogalma szerint az elem nem valamilyen anyag, hanem er, amely ltal a kozmikus energia minden tulajdonsga lerhat. Valamennyihez rendelhetnk egy-egy szervet, pozitv s negatv jellemzket, sznt, zt, gtjat, vszakot, napszakot, llatot, s szmokat is. Ha tudjuk, milyen elem vben szlettnk, segt megrteni, mirt vannak - vagy pp hinyoznak - bizonyos tulajdonsgaink, egyes helyeket vagy szneket mirt kedvelnk jobban, mivel mindennek sajtos, jellemz energiaminsge van.
Ahogy nyugaton megszlettek a klnbz szemlyisgtipizlsi mdszerek, a knai filozfia is megteremtette a maga rendszert. Eszerint az emberek t tpusra oszlanak, az t elemhez igazodva. Ez az t elem: a Fa, a Tz, a Fld, az Arany vagy Fm, s a Vz. A knaiak szerint a hzassg a tpusok sszevlogatsnak tudomnya, pp ezrt eljegyzs eltt a szlk kicserlik egymssal gyermekeik horoszkpjt.
Nmely tpusok jl kiegsztik egymst, mg msok vagy egymst teszik tnkre, vagy egytt rohannak a kzs pusztulsba. Ha azonos tpus fi s lny kerl ssze, a gyermekekben a frjnek s a felesgnek minden rossz tulajdonsga felersdhet. Ha egy hanyag lnyt (Vz) egy hozz hasonl hanyag fi lesz felesgl, a hzassg belefullad a hanyagsgba. Ha hirtelen termszet frfi (Tz) vesz felesgl hasonl termszet nt, a hzassg elg a tzben. A trkeny test, szablyos arc s kifinomult jellem szemly valsznleg Fm. A nagy csont, szegletes s durvasgra hajlamos bizonyra Fa. A kvrks, hanyag, kzmbs termszet egyn: Vz. A forrvr, hirtelen termszet, nyugtalan s szeszlyes lny: Tz. A nyugodt, megbzhat, telt s becsletes ember: Fld.
Hogy milyen elem jellemzi rvnyesek rnk, szletsnk idpontjbl tudhatjuk meg. Egy-egy elem lehet Yin (-) s Yang (+) minsg is, ez szintn a szlets vbl derl ki. A pratlan vek az els, mg a prosak a msodik csoportba tartoznak. Figyelembe kell vennnk azt is, hogy a knai jv nem esik egybe a minkkel, hanem kb. egy hnappal ksbb kezddik.
Ltezik egy msik szmtsi md is, amely kicsit bonyolultabban hatrozza meg, hogy valaki milyen elemhez tartozik: Frfiak esetben: (100 - a szletsi v utols kt jegye)/9 Nk esetben: (a szletsi v kt utols szmjegye - 4)/9
A maradkknt kapott szm egy-egy elemhez tartozik. Ha nincs maradk, a 9-et tekintjk annak. 1: Vz 2, 5, 8: Fld 3, 4: Fa 6, 7: Fm 9: Tz
Minden tpus altpusokra oszlik, s minden altpusban sokflekppen alakulnak a j s rossz tulajdonsgok. Van j fa, s van rossz fa, van kemny s puha, sima s grcss. Az arany megli a puhaft, de a csontos s durva kemnyfa kicsorbthatja az aranybalta lt, vagyis a durva, goromba frj finom, mvelt felesgnek rengeteg szenvedst okozhat. Fld s Vz knnyen s gyorsan egyesl, de az egyesls eredmnye sr, s az ilyen hzassgbl nagyra termett gyermek nem szletik.
Viszont a Fld tpllja a Ft, s a Fa nvekszik. J esetben a Fa kemny, mint a vrs szantl, amely nem rothad, s nem repedezik. De csak szilrd talajon ll meg, s a Flddel termkenyebb vlik, mint az Arannyal. Az Arany is lehet szeszlyes, s egy szeszlyes termszet felesg knnyen tnkreteheti a nemes Ft. A puha s gylkony Ft pedig a kis Tz is knnyen felemszti.
A knaiak szerint az a legoptimlisabb egy kapcsolat szempontjbl, ha kt olyan ember tall egymsra, akiknek eleme az pt kr szerint illeszkedik, s kerlik a pusztt kr szerinti hzassgokat. Az pt kr a kvetkez: a Fa tpllja a Tzet, a Tz teremti a Fldet, a Fld szli a Fmet, a Fm megtartja a Vizet, a Vz tpllja a Ft. A pusztts kre pedig gy nz ki: A Vz eloltja a Tzet, a Tz megolvasztja a Fmet, a Fm elvgja a Ft, a Fa felemszti a Fldet, a Fld gtak kz szortja a Vizet.
A helyzet azonban korntsem ennyire egyszer s sablonos. Cseppet sem kell csodlkozni azon, ha kt, elsre egymst pusztt vagy korltoz elem ember mgis remekl l egytt. Hiszen ahogy az mr korbban elhangzott, minden elemnek vannak j s rossz tulajdonsgai, nem mindegy, hogy az adott elem Yin vagy Yang termszet, s az sem, milyen knai llatjegyben szletett az illet.
|