"AB" vrcsoport:
Nem kompliklt karakteruek. Mivel karakter jellemzoi szmos elembol tevodnek ssze, ezek egymssal harcban llva nem jeleznek egy kiegyenslyozott egynisget. Ezzel magyarzhat, hogy rzelmi lete szinte sohasem jut nyugvpontra. Erosen fgg hangulataitl, rzelmeitol. Cselekedeteit inkbb kifinomult sztne s intucii irnytjk, mint a tudatos akarata. Ezrt tunik olykor ingatagnak vagy ttovnak msok szemben, hiszen pillanatok alatt kpes egy szemlytol vagy gytol elfordulni, ha gy rzi, nem boldogulna vele. Kapcsolataiban is llandan ktsgek gytrik, gyakran alaptalan flelmek ldozatv lesz, s ilyenkor rzelmei a nullponton vannak, s mly depressziba merl.
Szerencsre ez az llapot sem tart sokig. Ha egy pozitv lmnyben rszesl letkedve visszatr.
Kedvezotlen esetben nha megbzhatatlan, mivel korbbi elhatrozsait knnyen feladja. J tulajdonsga, hogy tanulni vgy, uj tapasztalatokat, szellemi, rzelmi lmnyeket keres.
Sajt vlemnyhez nem ragaszkodik tlzottan, ha gy ltja, hogy a msok rvei logikusabbak, vagy egybknt elfogadhatbbak, mint a sajtja. Szemllete rugalmas. Gondolkodsmdja sohasem korltolt vagy merev. Az egyhangsgot szinte utlja. ppen az lland jak keresse s befogadkpessge akadlyozza meg azt, hogy az rzelmi behatsok s nyomukban fellpo hangulatvltsai drmai mdon befolysoljk letben.
Az rzelmek nagy jelentosguek szmra. Alkalmazkodkpessge kivl. Nem akar a msik felett uralkodni, sot gy tudja alrendelni magt a msik akaratnak, hogy kzben boldog. Foleg akkor ha ebben a kapcsolatban megfelelo tmaszt is tall.
|